Ogłoszenia na 11 lutego 2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę, 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas duchowo do obchodów świąt Paschalnych. Środa popielcowa jest dniem postu ścisłego, w którym osoby dorosłe od 18 do 60 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość co do ilości oraz co do pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem odbędzie się w tym dniu podczas każdej Mszy Świętej, w tym także na Mszy Świętej dodatkowej o godzinie 11.00.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana będzie we środy, czwartki i piątki po Mszy Świętej wieczornej, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Znam Go” w dniach od 10-12 marca wygłosi o. Rafał Myszkowski, pracujący od wielu lat w Berdyczowie w Ukrainie.

3. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest w naszym Sanktuarium 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach dyżurów popołudniowych od 15.00 – 18.20.

4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.