Ogłoszenia na 14 stycznia 2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie zapraszamy na Wielką Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie się ona składać z dziewięciu śród. Podczas Mszy Świętych środowych o godz. 18.00 będziemy chcieli bliżej poznać osobę św. Józefa. Rozważania homilii osnute będą wokół Listu apostolskiego Ojca świętego Franciszka Patris corde – Ojcowskim sercem, napisanego z okazji Roku św. Józefa (2020-2021). Jakim ojcem był św. Józef? On przede wszystkim ojcowskim sercem ukochał Jezusa, dlatego od Niego pragniemy uczyć się prawdziwej miłości do innych i całkowitego oddania się Bogu.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we środę wspomnienie św. Antoniego, opata; w sobotę świętych męczenników Fabiana i Sebastiana.

3. W czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczny Tydzień ekumeniczny odbywa się pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). Módlmy się o jedność pomiędzy wyznawcami Chrystusa, gdyż widzimy jak bardzo brakuje jedności pomiędzy ludźmi w naszej ojczyźnie na wielu płaszczyznach naszego życia.

4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.