Ogłoszenia na 17 marca 2024

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Patrona i Obrońcy Miasta Krakowa. W ołtarzu bocznym lewej nawy naszego kościoła znajduje się cudowny obraz św. Józefa, przed którym w roku 1715 Kraków został oddany pod opiekę świętego Józefa. Tenże łaskami słynący wizerunek św. Józefa został odnaleziony i ponownie oddany do kultu w 1981r. Z okazji wtorkowej uroczystości sprawowana będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 11.00. Natomiast o godz. 18.00 uroczystej Sumie przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Mszach Świętych południowej i wieczornej w kruchcie kościoła odbędzie się kiermasz książek karmelitańskich. Serdecznie zapraszamy.

2. Także we wtorek, po uroczystej sumie, ok godz. 19:30, zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista Patryk Podwojski, który wykona program w całości złożony w improwizacji na tematy pieśni wielkopostnych. Po koncercie odbędzie się tradycyjne spotkanie z artystą. Wstęp jest wolny, szczegóły wydarzenia znajdują się na plakatach przed kościołem.

3. Bractwo Przedmurza zaprasza mężczyzn na spotkanie otwarte, które odbędzie się w środę, 20 marca o godz. 19:00 w sali św. Anny. Podczas spotkania planowany są: różaniec, informacje o działalności Bractwa Przedmurza oraz konferencja o. Przemysława Pliszczyńskiego na temat wprowadzenia do modlitwy wewnętrznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn!

4. Z tyłu ławek, po prawej stronie od wejścia, znajduje się skarbona przeznaczona na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Z góry dziękujemy za każdą ofiarą. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.