Ogłoszenia na 18 lutego 2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdą środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Znam Go” poprowadzi w dniach 10-12 marca o. Rafał Myszkowski, pracujący od wielu lat w Berdyczowie w Ukrainie.

2. W rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, w sobotę 24 lutego o godzinie 15.00 odprawiona zostanie w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 Różaniec w języku ukraińskim w intencji pokoju i poległych na wojnie. Prosimy o zaproszenie znanych Wam przyjaciół z Ukrainy na tę modlitwę, której będzie przewodniczył o. Rafał Myszkowski oraz wierni z Berdyczowa, z którymi połączymy się internetowo.

3. Trwamy w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 rozważać będziemy postać św. Józefa pod kątem jego posłuszeństwa Bogu. Po Mszy św. zbiorowej odczytywane są prośby, które polecamy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa.

4. Sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest w naszym Sanktuarium 15 minut przed każdą Mszą św. oraz codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach dyżurów popołudniowych od 15.00 – 18.20.

5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.