Ogłoszenia na 24 grudnia 2023

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Zasiadając w dniu dzisiejszym do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Ze względu na czas wigilii Mszy świętej o godz. 18.00 w dniu dzisiejszym nie będzie.

2. O północy zapraszamy na Pasterkę, którą sprawować będziemy za żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Po niej złożymy sobie wzajemne życzenia łamiąc się opłatkiem, symbolem dobroci i miłości.

3. W dzień Bożego Narodzenia oraz we wtorek, 26 grudnia zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd godz. 17.30.

4. W tygodniu Oktawy Narodzenia Pańskiego obchodzimy: we wtorek św. Szczepana, pierwszego męczennika, we środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w czwartek Św. Młodzianków, męczenników; w przyszłą niedzielę, 31 grudnia, uroczystość św. Rodziny, w tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, połączoną z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym z okazji zakończenia roku oraz na Mszę Świętą o godz. 24.00, którą sprawować będziemy w kościele S.S. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika.

5. Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” i złożyli dary w postaci artykułów chemii gospodarczej. Zostaną one przekazane do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Częstochowie prowadzonego przez Siostry Józefitki.