Ogłoszenia na 24 marca 2024

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Niech ten wyjątkowy czas pozwoli nam zbliżyć się do Boga poprzez uczestnictwo w celebracjach liturgicznych. 

2. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – uroczystą Eucharystię Wieczerzy Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18.00. Po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

3. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa – zapraszamy na godz. 7.00 na tzw. Ciemną Jutrznię. Jest to starożytna, śpiewana modlitwa, złożona z Hymnów, Psalmów oraz nauczania Ojców Kościoła. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek sprawujemy o godz. 15.00, natomiastUroczystą Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończonych obrzędach nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Po północy wejście do kaplicy Grobu Bożego będzie od strony ul. Rakowickiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy.

4. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz jego zstąpienie do otchłani, i trwa na modlitwie oczekując na Jego Zmartwychwstanie. O godz. 7.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, a od godz. 7.30 do 13.00, co 15 minut będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny w Sali św. Anny. Liturgię Wigilii Paschalnej w Sobotę rozpoczniemy o godz. 20.00 obrzędem poświęcenia ognia na placu przed kościołem, a zakończymy procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5. Od Wielkiej Środy do Wielkiej Soboty będziemy pełnić dyżur w konfesjonałach od godz. 6.30 do 17.30.

6. Do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.