Ogłoszenia na 25 lutego 2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdą środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Znam Go” poprowadzi w dniach 10-12 marca o. Rafał Myszkowski, pracujący od wielu lat w Berdyczowie w Ukrainie.

2. Trwamy w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w najbliższą środę na Mszę Świętą zbiorową o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odczytywane są prośby, które polecamy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa. 

3. Bractwo Przedmurza zaprasza do udziału w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej Niepoka-lanemu Sercu Maryi oraz za Ojczyznę. Modlitwa odbędzie się w nocy z piątku na sobotę, 1-2 marca. Można przyjść o dowolnej porze i zostać dowolnie długo. Adoracja odbędzie się w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej (wejście bezpośrednio od ul. Rakowickiej). W piątkowy wieczór modlić się będziemy Różańcem świętym i Apelem Jasnogórskim w intencji Ojczyzny. W sobotę wynagradzać będziemy Najświętszej Maryi Pannie za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce. Będziemy modlić się Różańcem i rozważać tajemnice różańcowe.

4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.