Ogłoszenia na 29 stycznia 2024

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszamy do udziału w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa. Podczas Mszy Świętych środowych o godz. 18.00 poznajemy osobę św. Józefa. Rozważania homilii osnute są wokół Listu apostolskiego Ojca świętego Franciszka Patris corde – Ojcowskim sercem, napisanego z okazji Roku św. Józefa (2020-2021).

2. W niedzielę, 28 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert „Jednogłośni” na głos i skrzypce. Wystąpi małżeństwo Joanna i Piotr Jamioł. W repertuarze m.in. utwory brytyjskiego kompozytora G. Holsta, a także J.F. Haendla, J.S. Bacha oraz M. Ravela. Koncert poprzedzamy będzie krótkim świadectwem życia przy Panu Bogu. Muzyka dopełnia całości i jest półgodzinną modlitwą-medytacją.

3. W piątek, drugiego lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte sprawowane będą według porządku powszedniego z dodatkową Mszę Świętą o godz. 11.00. Jako wyraz naszej wierności Bogu i znak wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny przynosimy w tym dniu świece gromniczne do poświęcenia. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także świętem osób konsekrowanych, czyli oddanych Bogu w kościele poprzez śluby. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz podczas dyżuru, w godzinach 15.00 – 18.20.

4. W sobotę, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła. Specjalne błogosławieństwo przez jego wstawiennictwo udzielane będzie po Mszach Świętych. Po Mszy Świętej wieczornej z racji pierwszej soboty sprawowane będzie nabożeństwo wynagradzające.

5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.