Ogłoszenia na 31 marca 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Życzenia

Drodzy w Chrystusie, Siostry i Bracia, Przyjaciele krakowskiego Karmelu!

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam, aby światło Zmartwychwstałego Chrystusa rozpraszało ciemności serc. Niech wiara w zmartwychwstanie Chrystusa pozwala przejść z odwagą przez wszelkie trudy i przeciwności życia ku światłu zmartwychwstania oraz umacnia w nas nadzieję wspólnej uczty paschalnej i świętowania w Królestwie Bożym w niebie.

Ogłoszenia

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia i modlitwa w intencjach papieskich) oraz za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Credo”, dodając wezwanie „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na wspólną modlitwę i adorację o godz. 15.00, czyli na tzw. Godzinę Miłosierdzia. W parafii Miłosierdzia Bożego na niedalekim Osiedlu Oficerskim, uroczysta Msza odpustowa o sprawowana będzie o godz. 12.00.
  2. We wtorek, 2 kwietnia, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz. 21.00 przed pałacem arcybiskupim na ul. Franciszkańskiej będzie miała miejsce projekcja świateł i wspólna modlitwa.
  3. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, tj. od 1.04-5.04, nie będzie popołudniowych dyżurów spowiedzi jak też wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie jak zawsze o godzinie 15.00.
  5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zebrana kwota pokryła koszty zakupu kwiatów.