Pierwszy dzień skupienia ze św. Janem od Krzyża – relacja

Rozpoczęliśmy cykl dni skupienia ze św. Janem od Krzyża. Temat pierwszego spotkania brzmiał: Święty dla wszystkich.

Spotkanie poprowadził o. Mariusz Wójtowicz OCD. Cieszymy się, że naszych bywalców nie „przestraszył” hiszpański mistyk. Przedstawiany jest on bowiem często jako święty zbyt wymagający, a jego droga jako niedostępna dla przeciętnego człowieka.

Ojciec Mariusz podczas konferencji w interesujący sposób, ale też bardzo umiejętnie, obalił ten niesprawiedliwy mit, ukazując nam św. Jana jako świętego dostępnego dla wszystkich.

Oprócz konferencji, w centrum naszego spotkania była Eucharystia. Uczestniczyliśmy we wspólnej Liturgii Godzin, Adoracji, koronce do Miłosierdzia. Przewidziane były też półgodzinne bloki modlitwy indywidualnej w ciszy.

Spotkaliśmy się również przy ciastku i kawie, a w przerwie obiadowej – co już jest tradycją – poczęstowaliśmy wyśmienitym karmelitańskim czerwonym barszczem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy (a nade wszystko Pani, która przyniosła upieczone przez siebie ciasto – było przepyszne!) i zapraszamy na kolejny dzień skupienia – w sobotę 10 listopada 2018 r.

Temat: Kształtowany przez Słowo Boże.

Prowadzący: o. Piotr Nyk OCD (biblista).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.