Świąteczne życzenia dla naszych Przyjaciół

Boże Narodzenie w Karmelu wiąże się z wieloma tradycjami związanymi z Dzieciątkiem Jezus, jak choćby poszukiwanie ukrytego przez Przeora, Przełożonego domu czy Wychowawcę braci kleryków małego obrazka Dzieciątka Jezus. Cały klasztor, wszyscy poszukują Dzieciątka. Przypomina nam to poszukiwanie obecności Jezusa, naszej największej miłości.

W roku jubileuszów św. Teresy od Dzieciątka Jezus przypominają się nam jej słowa, że najwięcej światła otrzymywała i znajdowała wtedy, gdy potrzebowała go, podczas zwykłych, codziennych obowiązków, wykonywania codziennych prac – niekoniecznie tylko podczas modlitwy.

Dlatego życzę Wam wszystkim, drodzy Przyjaciele krakowskiego Karmelu, abyście odnajdowali Jezusa, Jego obecność we wszystkim, albowiem dla człowieka zjednoczonego z Bogiem może On być odnaleziony we wszystkim: i w trudnościach, przeciwnościach życia, ale także w codziennych radościach tego życia. I Świąt, których Wam życzymy zdrowych i błogosławionych; które przypominają nam o największym szczęściu i największym weselu, jakim będzie spotkanie z Jezusem.

o. Piotr Nyk, przeor