Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową

Przy okazji obchodów Uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Karmelici Bosi zapraszają na chóralno-organowy koncert misyjny w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Koncert odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19:30 w Sanktuarium św. Józefa Obrońcy Krakowa przy ul. Rakowickiej 18.

Wystąpi chór Královédvorský chrámový sbor pod dyrekcją Víta Havlíčka z Czech oraz organistka Mariola Brzoska z Gliwic. Chór, założony w roku 2006, związany z kościołem pw. św. Jana Chrzciciela w Dworze Kralowej nad Łabą, oprócz działalności liturgicznej, prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jego repertuar obejmuje muzykę religijną od chorału gregoriańskiego aż po liczne prawykonania utworów współczesnych. Zespół prowadzi Vít Havlíček – chórmistrz, organista, teoretyk muzyki, wykładowca Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze.

Organistka Mariola Brzoska jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzyczej w klasie Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz studiów podyplomowych na Akademii katowickiej pod kierunkiem Juliana Gembalskiego. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich m.in. jako stypendystka Dartington International Summer School w Wielkiej Brytanii. Posiada stopień doktora sztuki, prowadzi aktywną działalność koncertową oraz pedagogiczną. „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” to cykl koncertów organowych i kameralnych na których goszczą artyści z Polski i zagranicy. Koncerty programowo odpowiadają biegowi roku liturgicznego i obchodzonym w Karmelu uroczystościom. Po każdym z koncertów odbywają się spotkania z zaproszonymi artystami. Wydarzenia objęte są patronatem honorowym Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz Marszałek Iwony Gibas, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Na ten, jak i pozostałe koncerty wstęp jest wolny.