Ogłoszenia 10 października

  1. W tym tygodniu wspominamy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę świętą Jadwigę Śląską. W piątek 15 października przypada uroczystość św. Teresy od Jezusa, fundatorki i reformatorki Karmelu. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą wigilijną 14 października i w samą uroczystość, 15 października o godzinie 18:00.
  2. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Na ławkach z tyłu kościoła wyłożone zostały kartki na wypominki. Przez cały listopad będziemy wspólnie modlić się na różańcu o godzinie 17.15 oraz polecać zmarłych podczas Mszy świętej wieczornej. Wypominki można składać na furcie lub w zakrystii.
  3. Poszukujemy pracownika (emeryta) na stanowisko portiera dozorcy parkingowego w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie przy ul. Rakowicka 18 a. Kontakt dla zainteresowanych na ogłoszeniach w gablocie: tel. 690-494-070.
  4. Ewangeliczna wspólnota życia, sakrament pokuty i pojednania oraz cicha modlitwa – to trzy cele, jakie arcybiskup naznaczył naszej karmelitańskiej świątyni, ogłaszając ją sanktuarium św. Józefa. Dlatego od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, spowiedź od godziny 15:00 oraz Mszę świętą wieczorną połączoną z nieszporami i z udziałem wspólnoty o godzinie 18:00.
  5. Sanktuaryjne duszpasterstwo małżeństw rozpoczyna kolejny cykl spotkań. Wszystkich chętnych do formowania swojej małżeńskiej drogi w karmelitańskiej szkole życia, prosimy o kontakt z ojcem Marcinem Skowronkiem przy furcie klasztornej.
  6. Od niedzieli do wtorku zapraszamy studentów na Rekolekcje na dobry początek. Szczegóły na plakacie w gablocie DA Karmel i facebooku.
  7. Serdecznie zapraszamy na koncert chóralny „Viva Polonia”, który odbędzie się w piątek 15 października, po uroczystości św. Teresy od Jezusa o godzinie 19.30. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory sakralne i patriotyczne w wykonaniu zespołu integracji polsko-norweskiej, chóru Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego oraz solistów współpracujących w ramach projektu. Po koncercie będą zbierane datki na rzecz stowarzyszenia na pokrycie kosztów koncertu.