Ogłoszenia 13 czerwca

  1. W poniedziałek wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w czwartek św. Alberta Chmielowskiego, przyjaciela naszego świętego ojca Rafała.
  2. Po Mszy świętej w kruchcie kościoła można nabyć najnowszy numer „Głosu Karmelu”, limitowany kalendarz św. Józefa, przewodnik po naszym sanktuarium i tomik poezji ojca Bartłomieja Kucharskiego – tomik pełen refleksji o życiu i śmierci, przyjaźni i samotności, przemijaniu i wieczności, pełen zachwytu nad kwiatami i morzem. Przychód ze sprzedaży stanowi cegiełkę na renowację kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
  3. W lipcu i w sierpniu zawieszamy dyżur popołudniowej spowiedzi z powodu przerwy wakacyjnej oraz remontów prowadzonych w naszym sanktuarium. Ponieważ nawa główna od 17 lipca zostanie wyłączona na dwa miesiące z użytkowania, wejście do kościoła będzie od strony furty klasztornej, a wszystkie Msze święte będą sprawowane w nawie świętego Józefa.
  4. Już dzisiaj zapraszamy na lipcowe uroczystości szkaplerzne. Codziennie o godzinie 18:00 od 7 lipca ojciec Przemysław Pliszczyński będzie prowadził nowennę przed Uroczystością, 15 lipca duszpasterstwo sanktuaryjne zaprasza na krótkie czuwanie, a 16 lipca o godzinie 18:00 uroczystej Mszy świętej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, z możliwością przyjęcia szkaplerza, będzie przewodniczył nasz ojciec prowincjał, Piotr Jackowski. Na uwieńczenie tego szkaplerznego czasu 17 lipca planujemy wspólną pielgrzymkę do naszego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej: koszt autobusu wynosi 20 złotych, zapisy na furcie klasztornej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Instytut Świętej Jadwigi Królowej Polski zaprasza w dniu 19 czerwca na Sesję naukową poświęconą sylwetce osobowej św. Jadwigi Królowej, o godzinie 12:00 Msza święta, o godzinie 13:00 konferencja w Sali Widowiskowej. Dokładne informacje znajdują się w gablotach.