Ogłoszenia 14 sierpnia 2022

  1. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przez którą Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Porządek Mszy św. w dniu jutrzejszym jak w każdą niedziele. Z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  • Jutro przypada także 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. W ten dzień przeżywamy święto Wojska Polskiego.
  • Spowiedź w naszym Sanktuarium do końca września – 15 min. przed każdą Mszą św.
  • Naszą wspólnotę w najbliższym czasie opuści O. Marcin Skowronek, który został mianowany katechetą w Czernej oraz O. Jan Krawczyk, który podjął studia misjologiczne. Do naszej wspólnoty dołączył O. Paweł Bęben, który będzie odpowiedzialny za Biuro Misyjne oraz naszych misjonarzy pracujących w Burundi i Rwandzie oraz O. Bartłomiej Kucharski, który będzie posługiwał w Sanktuarium. Polecamy Ojców, tych opuszczających i przybyłych, Waszej modlitwie.

W tym tygodniu patronują nam: – we środę 17 sierpnia – św. Jacek prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem; – w sobotę 20 sierpnia – św. Bernard opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; – w niedzielę 21 sierpnia – św. Pius X papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.