Ogłoszenia 19 grudnia

  1. Całodzienny dyżur spowiedzi przedświątecznej w naszym sanktuarium zaczniemy w środę i skończymy w piątek (tj. w wigilię) o godzinie 14:00. Zachęcamy, aby nie rezygnować z tego sakramentu i przy zachowaniu środków ostrożności, pojednać się z Bogiem i z ludźmi.
  2. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wzorem ubiegłego roku nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani z naszej parafii św. Mikołaja odwiedzą jedynie te osoby, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. (tel 12 431-22-77, www.parafiamikolaj-krakow.pl).
  3. W piątek przypada tradycyjna wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru tego dnia i zachowania tradycji dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa. O północy zapraszamy na Pasterkę, aby wspólnie przywitać Nowonarodzonego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. Na furcie klasztornej i w zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz adwentowe świece caritas na stół wigilijny.
  5. W świąteczną niedzielę 26 grudnia zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w ramach naszego cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Wystąpi organista Michał Kocot. W programie zabrzmią utwory Bacha, Mozarta i Mendelssohna oraz improwizacje. Koncert ten będzie też okazją do wspólnego kolędowania. Serdecznie zapraszamy – wstęp jest wolny, szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej festiwalu i Sanktuarium.
  6. Nadal można włączyć się w drugą edycję akcji przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich z Kościoła św. Mikołaja w Krakowie – „Złote Kule św. Mikołaja”. Akcja polega na dobrowolnej pomocy materialnej instytucjom dobroczynnym wspomagającym niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w naszym kościele. W kuli znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Złotą kulę możemy powiesić na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego. Więcej o akcji na plakatach i opisie w skrzyni.