Ogłoszenia 21 listopada

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii; w środę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. W ostatnią sobotę miesiąca jak zwykle Msza święta oraz różaniec w intencji misji i misjonarzy.
  2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata domyka rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty czyli Msze święte ku czci NMP będą odprawiane w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00; w sobotę o godzinie 6:30; zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów lub świec.
  3. W czasie Adwentu przypadają wyjątkowe wydarzenia i uroczystości; pierwszosobotnie czuwanie 4 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia, świętego Jana od Krzyża 14 grudnia, Nowenna do Dzieciątka Jezus od 16 grudnia oraz rekolekcje akademickie od 19 grudnia. Szczegóły na plakacie informacyjnym w gablocie i na stronie rakowicka18.pl.
  4. Czas Adwentu to nie tylko tygodnie, które dzielą nas od Narodzenia Pańskiego, ale to przede wszystkim czas odnowy wiary, czas inwestycji w relację z Bogiem i z ludźmi, dlatego od poniedziałku do piątku zapraszamy na spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu przy obrazie świętego Józefa.
  5. Przez cały dzień nasza świątynia jest miejscem cichej modlitwy, która w tradycji karmelitańskiej jest pokornym czuwaniem przed Żywym Bogiem. Zapraszamy do włączenia się w naszą wspólną modlitwę oraz do aktywnego uczestnictwa w liturgii i w życiu naszego sanktuarium; przy ołtarzy Pańskim jest miejsce dla całej rodziny: ministranci, lektorzy, chór. Przy sanktuarium zawsze są potrzebne dłonie gotowe do pracy i wsparcia wiedzą oraz doświadczeniem. Na różne sposoby możemy tworzyć jedną wspólnotę, bo w Chrystusie, naszym Panu, potrzebujemy siebie nawzajem.