Ogłoszenia 4 lipca

  1. We wtorek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę wspomnienie NMP Matki Łaski Bożej, a w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli. W niedzielę o godzinie 11.00 będziemy się modlić wraz z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej za pomordowanych na Wołyniu w 78. rocznicę tzw. Krwawej Niedzieli.
  2. Rozpoczyna się powoli sezon remontowy w naszym sanktuarium. Od wielu tygodni trwają już prace w kaplicy MB Ostrobramskiej, po 16 lipca również w nawie głównej staną rusztowania. Zapraszamy na naszą stronę internetową, aby zapoznać się ze szczegółami i w ramach możliwości wspomóc wdowim groszem to kosztowne przedsięwzięcie.
  3. Zapraszamy na lipcowe uroczystości szkaplerzne, na które będą się składać: Nowenna od 7 lipca, Czuwanie z 15 na 16 lipca, Uroczystość oraz pielgrzymka do Czernej. W trakcie nowenny codziennie zapraszamy na karmelitańską modlitwę w ciszy o godz. 17:00 przed ikoną Matki Bożej Szkaplerznej, po której będziemy sprawowali eucharystię z rozważaniami ojca Przemysława Pliszczyńskiego z Wadowic. W programie czuwania 15 lipca jest Msza święta, Akatyst do Matki Bożej, Katecheza, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Apel. W dzień uroczystości zapraszamy na Msze świętą o godzinie 18:00 pod przewodnictwem naszego ojca prowincjała, Piotra Jackowskiego. W sobotę, dzień po uroczystości, wyruszamy w pielgrzymce do naszego karmelitańskiego sanktuarium w Czernej, aby razem z wszystkimi czcicielami Matki Bożej dziękować i prosić Boga o błogosławieństwo na kolejny rok: koszt transportu 20 złotych, zapisy na furcie.