Ogłoszenia 8 sierpnia

  1. W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, ofiary nazistowskiej nienawiści do Żydów, nawróconej na chrześcijaństwo pod wpływem pism św. Teresy od Jezusa; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę wspomnienie św. Klary; w piątek NMP Kalwaryjskiej, a w sobotę św. Maksymiliana Kolbego. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić zioła i kwiaty.
  2. W nawie głównej trwa remont, na który składają się: czyszczenie i malowanie ścian, uzupełnianie ubytków i renowacja górnych okien witrażowych. W ten sposób zamykamy prace w głównym kościele, zapoczątkowane w 2012 roku. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie w tym działaniu. Szczegółowe informacje na stronie rakowicka18.pl.
  3. Tradycyjnie w sierpniu zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu, aby w ten duchowy i społeczny sposób wesprzeć wysiłki tych, którzy sami już nie potrafią powiedzieć „nie”, są uzależnieni i potrzebują pomocy.