Ogłoszenia na 3 marca 2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdą środę, czwartek i piątek po Mszy Świętej wieczornej, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tychże nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Znam Go” poprowadzi od przyszłej niedzieli, tj. 10 marca o. Rafał Myszkowski, pracujący od wielu lat w Berdyczowie w Ukrainie. W niedzielę, 10 marca o godz. 15.00 o. Rafał Myszkowski odprawi dodatkową Mszę Świętą w języku ukraińskim. Prosimy o poinformowanie o tej Mszy wiernych pochodzących z Ukrainy.

2. Sodalicja Mariańska zaprasza na rekolekcje wielkopostne „Miłosierdzie – Mądra Miłość” w dniach 9-10 marca w kaplicy Sióstr Urszulanek przy ul. Starowiślnej 9, które poprowadzi nasz współbrat w zakonie o. Piotr Zerzucha. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.

3. Trwamy w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w najbliższą środę na Mszę Świętą zbiorową o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odczytywane są prośby, polecane Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert muzyki dawnej pt. „Z głębokości ciszy”. Muzykę na violi da gamba i klawikordzie wykonają Marek Skrukwa i nasz organista Tomasz Soczek. Koncert odbędzie się o godz. 13:30 w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

5. Z tyłu ławek, po prawej stronie od wejścia, znajduje się skarbona przeznaczona na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Z góry dziękujemy za każdą ofiarą. Wszystkim życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.